91 48 20 132
695 26 29 25

Program TachoStudio

Oprogramowanie Tachostudio to rewolucyjne rozwiązanie do ewidencji i analizy danych z tachografów cyfrowych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii program posiada bardzo duże możliwości i jednocześnie niezwykle prostą obsługę.

PRZEZNACZENIE

Tachostudio służy do pobierania danych zarówno z kart chipowych jak również z tachografów cyfrowych, ewidencji plików, graficznej ich interpretacji, analizy czasu pracy kierowcy, wyliczania diet, wystawiania zaświadczeń o nieprowadzeniu pojazdu, ewidencji danych pojazdu, tachografu ...
Kontrola przestrzegania przepisów dotyczących czasu pracy realizowana jest na podstawie Rozporządzenia 561 oraz Umowy AETR z możliwością wyboru oraz skalowania dopuszczalnych odchyłek czasowych.
Dane prezentowane są w przyjazny dla użytkownika sposób w formie tabelarycznej oraz wykresów. Wszystkie prezentowane dane mogą być w prosty sposób przeniesione do innego programu za pomocą eksportu do pliku.

OBSŁUGA PROGRAMU

Tachostudio został skonstruowany pod katem użytkownika i polecany jest szczególnie dla osób które po raz pierwszy mają styczność z systemem tachografów cyfrowych.

MODUŁY

Dzięki zastosowaniu budowy modułowej istnieje możliwość doboru odpowiedniej wersji programu poprzez wybór odpowiednich modułów .

Niewątpliwą zaletą Tachostudio wyróżniająca go spośród innych programów jest poza prostotą obsługi, wprowadzona możliwość pracy multistanowiskowej. Zastosowanie technologii Klient - Serwer z własnym programem przydziału stanowisk umożliwia prace kilkunastu osób znajdujących się w różnych miejscach za pośrednictwem sieci wewnątrz firmy lub interneu. Działanie multilicencji polega na pracy wielostanowiskowej przy wykorzystaniu TYLKO jednej licencji programu. Daje to duże oszczędności w zakupie odpowiedniego rozwiązania informatycznego.

Tachostudio odczytuje i analizuje wszystkie stany aktywności kierowców zapisane na kartach oraz w tachografach wszystkich marek. Istnieje możliwość edycji danych.

POBIERANIE DANYCH

W Tachostudio współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami do poboru danych: Czytniki PC/SC, TachoDrive 1, TachoDrive 2, Optac, D-Box, import plików i inne.
Na wyróżnienie zasługuje fakt że w Tachostudio zaimplementowano możliwość konfiguracji wymienionych urządzeń co zwalnia obsługę z konieczności używania dodatkowych programów.

AKTYWACJA I AKTUALIZACJE

Aktywacja oraz przeniesienie Tachostudio na inny komputer odbywa się automatycznie poprzez internet i nie wymaga kontaktu telefonicznego z działem obsługi klienta.
Wszystkie aktualizacje dostępne są za pośrednictwem internetu a program informuje obsługę o ich dostępności.