91 48 20 132
695 26 29 25

GPS

Urządzenia OBU do e-TOLL

etolle-toll

 

Proponowane poniżej rozwiązania spełniają funkcję ZSL (zewnętrzny system lokalizacji) i mogą być wykorzystywane do e-TOLL

 

Rejestrator GPS 7400 TXD cechuje niezawodność i trwałość, z których  urządzenia te znane są od lat, jak również dużo szersza funkcjonalność w zestawieniu z pozostałymi produktami dostępnymi na rynku. Flagowy produkt rozbudowany został o obsługę magistrali CAN K-Line bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń, odbiornik GNSS GLONASS, system ekonomicznego zarządzania energią, system awaryjnego namierzania pojazdu, funkcję automatycznego wykrywania rozruchu silnika pojazdu, czy ulepszony akcelerometr wykrywający ruch, jako alternatywę dla ruchu wykrywanego poprzez lokalizację satelitarną. Ponadto dwukrotnie zwiększona została pamięć wewnętrzna urządzenia z 56000 do 112000 pozycji, co umożliwia zapis większej ilości danych.

Oprócz rejestracji danych z magistrali CAN pojazdu rejestrator GPS 7400 TXD można doposażyć o sondę do pomiaru poziomu paliwa. Sondy posiadają homologację wydaną przez Ministerstwo Transportu. Pomiar poziomu za pomocą sondy realizowany jest z wykorzystaniem prostej zależności między wysokością słupa cieczy a wywołanym ciśnieniem hydrostatycznym. Sonda składa się z dwóch części: części czujnikowej umieszczonej w stalowej rurze i części elektronicznej umieszczonej w aluminiowej obudowie, która może być plombowana. Elementem pomiarowym jest czujnik piezorezystancyjny oddzielony od medium przez membranę separującą. Pomiar ciśnienia dokonywany jest na poziomie membrany zanurzonej sondy (5 mm powyżej dna zbiornika). W zależności od rodzaju zbiornika (bezciśnieniowy lub ciśnieniowy) pomiar ciśnienia odniesiony jest do ciśnienia atmosferycznego lub ciśnienia wewnątrz zbiornika.

Rejestrator GPS 7400 TXD można rozbudować również o  Czytnik Tacho służy do zdalnego pobierania danych z kart kierowców i z tachografów.

 

Wszystkie dane zobaczymy online z komputera lub z urządzenia mobilnego w Autosatnet 3

 

Celem programu Autosatnet 3 jest dostęp do monitoringu GPS własnej floty z każdego komputera lub tabletu z dostępem do Internetu poprzez przeglądarkę internetową. Autosatnet 3 udostępnia monitoring jako usługę, bez dodatkowych kosztów utrzymania własnej infrastruktury serwerowej. Koszt systemu na pojazd jest niski i stały, dzięki czemu mogą z niego korzystać małe lub rozpoczynające działalność firmy transportowe, przedsiębiorstwa i wszystkie osoby zainteresowane monitoringiem. Dane z pojazdów jak: pozycja, prędkość, poziom paliwa, czas pracy kierowców, itp. przekazywane są przez sieć GPRS na serwery firmy Atrom. Specjalistyczne oprogramowanie serwerowe analizuje dane o pozycji pojazdu i generuje odpowiednie raporty i trasy, wykrywa tankowania i zapisuje to wszystko w bazie danych. Serwis internetowy Autosatnet 3 na podstawie danych zgromadzonych w bazie danych Atrom prezentuje raporty w formie tabel, a trasy i aktualne położenie pojazdów na dokładnej mapie Polski i Europy. Do korzystania z Autosatnet 3 wystarczy komputer lub tablet z przeglądarką internetową oraz dostęp do internetu. W Autosatnet 3 można samodzielnie przydzielać uprawnienia do serwisu wszystkim zainteresowanym którym chcemy udzielić spersonalizowanego dostępu do konkretnych funkcji systemu.  Możliwe jest teraz określenie co konkretny użytkownik ma widzieć. W prosty sposób zapewnimy tym  zwiększenie jakości swoich usług transportowych. Klienci firm transportowych mogą teraz sami śledzić z poziomu Autosatnet 3 pozycję pojazdów, które wożą ich towary. Dostęp do aktualnej pozycji pojazdów, tras oraz raportów w Autosatnet 3 jest możliwy z każdego miejsca na świecie i oferowany w wielu wariantach abonamentowych już od 19 złotych Netto za pojazd bez umowy terminowej.